"Vše, po čem toužíme, je na druhé straně strachu"

REAL EMO, čtěte hlavně vy co si myslíte jak ste strašně moc EMO

13. ledna 2007 v 23:24 | Death_Angel |  názory a komentáře
Není to sice názor kterej vzešel z mé hlavy.. ale rozhodně s ním souhlasím v plné míře... A doporučuju ho přečíst hlavně těm co si o sobě myslí jací sou tvrdí EMAři, když si poslouchají My Chemical Romance, řežou si ruce, atd........ CELÝ ČLÁNEK

autorka-mjk99
Uvodem bych chtěla říci, že tento článek ( nenapadá mě jiné lepší pojmenování tohoto smělého počinu ) je určen především dnešní ( české ) zmedializované mládeži, která s nadšením navštěvuje myspace a vampirefreaks, kde obdivuje profily sladkých hochů a dívek, kteří na ně ve svém pruhovaném triku, patkou přes obličej a s korály na krku smutně hledí se slzami v očích, které jim rozmazaly oční linky. Pokusím se těmto " emokids " vysvětlit, proč je nějaké " emo boy kissing boy " a devadesátiprocentní bisexualita naprostý nesmysl, a že to rozhodně nejsou nějaké typické rysy hudebního stylu - ema.
Ovšem ráda bych tento článek věnovala i lidem naprosto nezasvěceným, kteří vnímají emo pouze jako jakousi maškarádu, která si obutá do tenisek a prohrabujíc si své tmavé vlasy, pomalu vykračuje ulicemi.
Přemýšlela jsem, jak tento článek zkonstruuji. Nakonec jsem dospěla k názoru, že nejrozumější a nejpřehlednější bude hned ze začátku vysvětlit, co je to emo ( emocore ), kde se vzalo a k čemu je vlastně dobré….
Zapomeňte na všechno, co jste doposud o emu věděli. Hotovo? Můžeme začít.
Emocore se vyčlenilo někdy v osmdsátých letech z Hardcore punku….Emo je tedy svým způsobem punk ( opavdu je to tak, nekrutte hlavami :) ). Jaký je tedy rozdíl mezi punkem a emem? V emu nastala hlavní změna ve zpěvu - zpěvák chvílemi křičí, sténá, nebo naopak šeptá - prostě prožívá hudbu ( emoce ). Emo je subkultura! Uznává tedy jakýsi životní styl a názory. Chce ovlivnit společnost, aby se chovala etičtěji a hummáněji - hlavně potom vůči zvířatům a přírodě jako takové. Proto se zajímá o politiku, ekologii a morální zásady. A i proto je zde snaha stát se sXe ( SxE ), což znamená " straight edge " - žádné drogy, tabák, alkohol ( někdy třeba i kofein ) a hlavně být veganem či vegetariánem. Také je tu samozřejmě silný " kult " DIY ( nebo-li " Do It Yourself " ), který spočívá ve vyrábění si různého oblečení, doplnků a pod. různými technikami…. Prostě je to snaha být, co nejméně závislý na konzumní společnosti, což je v undergroundu vcelku předpokládaná záležitost. To by bylo zhruba k životnímu stylu ( který má své kořeny samozřejmě v HC ).
Co se týče kapel….to je poněkud složitější. Jisté je, že mezi první " průkopníky " patřili Rites Of Spring, Embrace, One Last Wish, Husker Du, Dag Nasty a další…. Linie pokračuje kapelami jako jsou: Moss Icon, Heroin, Indian Summer, Sunny Day Real Estate, Elliott a mnoho - opravdu mnoho dalších. Pak nastává " problém "…. Přichází rok 2000 a názory se rozcházejí. Jako kdyby se posluchači rozdělili na dvě skupiny - první, která vyznává " old school " a ( v jejích očích ) popovější novinky odmítá. A druhá, která nechává scénu růst a nabalovat na ni takové kapely jako jsou: Fall Out Boy, Finch, From Autumn to Ashes, From First to Last, Funeral for a Friend, Hawthorne Heights, Matchbook Romance, My Chemical Romance, Panic! At The Disco, Silverstein, Something Corporate, The Starting Line, Taking Back Sunday, The Used a plno dalších. Je pravda, že některé nynější kapely, které jsou označovány za emo už dávají spíše na image, prodej desek a hrají, protože je muzika prostě baví. Názory, které emo chtělo říci už byly řečeny kapelami v devadesátých a dřívějších letech.
Co se týče mě - možná Vás to upřímně nezajímá, ale když už si o prázdninách dávám tu práci a píši tenhle článek, tak Vám to prostě řeknu, at chcete, nebo nechcete :P . Tedy, co se týče mě, tak v tom mám jasno i nejasno. Jak bych to řekla, aby to nevyznělo, tak , jak to stejně vyzní….Prostě, když potkám člověka, který zná a poslouchá kapely, které se řadí do old school, tak z něho mám hned lepší pocit, než z člověka, který zná pouze ony popové ( ano, jsou populární ) " novinky ", které ještě ke všemu viděl na MTV. Mám zkušenost, že ten člověk, který se spíše zabývá těmi kořeny ví o subkultuře asi tak ( abych nelhala ) o sto procent víc, než onen druhý zmíněný, který se ( aby bylo dílo dokonáno ) hned prohlašuje za strašného " emaře " ( mimochodem výrazy jako: emař, emokid, emoboy, emogirl, emopes, emotužka a emotoaletní papír mi taky zrovna " nevoní " ) Ale také znám lidi, kteří poslouchají kapely bez rozdílu, i když si je uvědomují a působí na mě rozumným dojmem. Já osobně poslouchám z ema pouze to, co se mi líbí a to, co mě nějakým způsobem ( avšak né vizáží ) zaujme. Ale na nějaké nynější kapely jsem už vysloveně alergická, snažím se soustředit na ty " starší " kapely.
Tak, to bylo tak stručně k emocore….na tom přeci není nic špatného, ne? Myslím, že člověk, který předtím o emu nevěděl zhola nic nemá po přečtení těchto řádků důvod se o emu vyjadřovat s opovržením, nebo s posměchem.( A také bych pro ně touto větou ukončila své povídání a poprosila je, aby si pamatovali, že emocore je poze všechno to, co jsem zmínila výše a nic víc! Pokud tedy budou pokračovat ve čtení, chci je upozornit, že následující řečené věci nemají s emocore NIC společného ).
---------------------------------------------------------------
Ano, milé děti, ted se dostanu k Vám :)
Ještě jsem zapomněla na ony emokids, které jistě ted doufají v odpověd, proč jsem se v historii ema ani slovem nezmínila o patkách, černém laku na nehty, depresích, smutném pohledu do země, barevných korálech, nadmíře bisexuálních chlapců, namalovaných srdíčkách na rukou, růžových teniskách, plakajících dívkách i chlapcích, žiletkách, pruhovaných tričkách a tak dále, a tak dále………….
Víte proč jsem se o těchto věcech ani jednou a ani slůvkem nezmínila?
PROTOŽE JE TO NESMYSL! A NEMÁ TO S EMEM NIC SPOLEČNÉHO!.....
Ano, mé zlaté domnělé " emokids ", přesně proto :)
Och, je mi jasné, že někomu jsem ted dvěma větami zničila veškeré idee o světě, zbourala jsem vše, pro co dosud žil, ano, jsem zlá, zlá mjk! Ale jsem také pravdomluvnáJ…Ruku na srdce, ( máte ho přeci tak velké a oevřené, jistě to pro Vás nebude problém ), chcete žít pro nesmysl? Chcete žít pro pózu? Chcete být všem lidem, kteří uznávají emo pouze pro smích? Chcete, aby se o Vás natáčela posměšná videa? Chcete, aby si všichni, kdo o emu prozatím nic nevěděli díky Vám pomysleli ( a to zcela právem ), že emo je ta největší pí*ovina, kterou kdy ve svém dosavdním životě poznali? Aby se všichni od této skvělé muziky a jedinečného ( a podle mě i správného ) pohledu na svět odvrátili jenom proto, že poznali nějaké pozérské emokids?
Zamyslete se nad sebou. To, co považujete za " emo módu ", to není žádná emo móda, vždyt vůbec nikdo neví, kdo to vymyslel! Kde se to vzalo, nebo z čeho to vzešlo? V emu panuje DIY kultura, sami si běžte něco ušít, uplést, vyrobit a né honem rychle kupovat řadové výrobky.
A taky bych byla opravdu velice ráda, kdyby mi někdo vysvětlil, jak jste přišli na tu bisexualitu…..zanechám ted veškerých faktů a přinutím Vás, aby jste použili mozek a zamysleli se. Jak si to představujete? Vždyt podle toho, co prezentujete je téměř každý " emo " kluk bisexuální nebo gay. To znamená, že, když poslouchám emo, tak musím být bisexuální? Co je tohle za blbost?!Nebo to mám chápat tak, že každý homosexuál ( či bisexuál ), který se narodí, tak je předurčen k tomu poslouchat emo? Čili bisexuál, který neposlouchá emo, vlastně ani není bisexuál! Měl by se za sebe stydět!….Nebo, já opravdu nevím, jak to mám pochopit. Nebo to je jen čirá náhoda, že všem bisexuálům na světě se líbí emo hudba? Vždyt to ani není z praktického a biologického hlediska možné, aby jich bylo tolik. Rozum do hrsti lidi!
A v neposlední řadě se dostanem k těm Vašim oblíbeným emocím, to je taky kapitola sama pro sebe. Pořád slyším, jak se oháníte tím, že pláčete a dáváte najevo svůj smutek proto, že se za to nestydíte, projevujete přeci EMOce. Myslíte si, že ted jsem si naběhla, že ano? Protože se v historii emocore o emocích zminuji. Houby s octem, milí přátelé. Nabyli jste totiž klamného dojmu, že emoce, které jsou opravdu bez diskuze spjaty s emem, se projevují právě tím, že si popláčete, když na Vás byl někdo zlý, když jste ztratily své pruhované " emo " ponožky, nebo když Vám došel lak na vlasy. Nesmysl, od začátku do konce nesmysl. Emoce, které jsou míněny v emocore přicházejí do popředí v souvislosti s konzumem a materialismem. Prostě a jednoduše se klade větší důraz na emoce a morální zásady.
Já vím, že jestli si ted mé povídání, čte někdo, kdo má profil nacpaný líbajícími se chlapci a dívkami v pruhovaných šatech, včera si nechal udělat piercing do rtu ( aby byl správný emák ), dnes předvedl rodičům hysterický záchvat pláče, protože mu místo mandarinek koupili pomernače a zítra se chystá obarvit svůj nový ( solidně emotivní ) sestřih vlasů na černo, tak pro něj bude jednodušší pomyslet si o mně, že jsem střevo, které neví, o čem mluví, než aby svůj způsob života ( znovu :) ) , nebo alespon svůj styl oblékání od základu změnil.
Milí pozéři, zamyslete se nad tím, vždyt underground a subkultura ( ke které se přeci hrdě hlásíte, protože tvrdíte, že jste emo ) vyžaduje po člověku originalitu a schopnost přežít v dnešním ( ano, já vím, tolik černém a vůči Vám tolik krutém ) světě. Ale Vy……Vy jste všichni stejní, jak na běžícím pásu, žádný nápad, žadná originalita, a když se vyskytne problém, tak se schoulíte do temného koutku a tam pláčete. Na jednom blogu jsem se dokonce dočetla, že jako správná " emogirl " musím chodit pomalu, nikomu se nedívat do očí a vypadat smutně - to snad ani nebudu komentovat, nehrajte na mě, že jste úplně pitomí a uznejte, že je to jedna z největších blbostí, jaké jste kdy četli.
Přestante se schovávat za Vámi uměle vytvořené jakési " emo ", nechci od Vás po tom, co si tohle přečtete, slyšet, že s tím souhlasíte, ale, že Vy nebrečíte, a že emo posloucháte, a že chcete pro přírodu to nejlepší - to můžete, ale bez té pitomé pózy! Také dobře chápu, že se chcete někam zařadit ( to každý ) a banda milých, vždy krásně nalíčených, upravených a čistě a hezky oblečených lidí ve Vás vzbuzuje pocit štěstí - který, jen tak mimochodem, stejně potlačujete, protože musíte být hrozně smutní a koukat se do země. Ale v ostatních to vzbuzje pouze posměch. Jestli se Vám to líbí, rádi se takhle oblékáte a rádi se přetvařujete, tak si tak pro mě za mě klidně i žijte, ale když už jste s tou umělotinou začali, tak to dotáhněte do konce a vymyslete si svůj vlastní uměle vytvořený kult a nazvěte si ho, jak chcete, ale přestante používat výraz EMO - protože Vy jste pravý opak, chováte se opačně, než je pro subkulturu typické. Jenom tím emocore ubližujete a to myslím zcela vážně.
Možná se Vám zdá, že to byla vyčerpávající snaha některým lidem otevřít oči, ale já jsem ještě zdaleka neřekla vše, co bych říci chtěla a je mi jasné, že někdo to opět nepochopí, i když to vidí černé na bílém ( respektive bílé na modrém ) a své pózy se nebude chtít vzdát. Právě proto mi chybí osobní kontakt, říci to člověku osobně a s patřičnými argumenty.
Pokud nevěříte mně ( což je od Vás velice neslušné, protože jsem nad tímhle článkem strávila tři hodiny ), tak se taky občas snažte získávat informace někde jinde, než na myspace, nebo VF.
Držím palce, ať z toho, co nejdříve ( pokud možno hned teď ) vyrostete.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 momo momo | 14. ledna 2007 v 2:50 | Reagovat

tři hodiny,tak to je mizérie tedy,ale budiž pravdu díš,naštěstí emo nejsem,jen jsem zde hledala ghotic fotografie,páč jsou umně zpracované

2 Niqisek Niqisek | Web | 14. ledna 2007 v 10:35 | Reagovat

A proc si sem dal ten clanek?

3 ©matýsek© ©matýsek© | E-mail | Web | 14. ledna 2007 v 11:15 | Reagovat

já myslím že 3 hodiny je dost pokud už má svůj přehled a už se v tom orientuje nemusela si nic vyhledávat ale psát pouze text..

jinak vzešel z toho text kerej mi tento styl konečně někdo normálně vysvětlil..a bylo mi hned jasný že to co teď po netu lítá není až tak moc pravda..

nevím jestli to bude mít nějakej dopad na tu skupinu lidí keré je to směřované protože to oni si to musej uvědomit sami že základy EMA si prostě překopal marketing kerej na něm chce zbohatnout..prodej oblečení nebude jeden z nejlevnějších ale kapely když se v něm tak předvadí fanoušci je prostě budou následovat ještě když se předváděj na MTV jasnej výsledek...už to nebudu rozpitvávat ale je dobře že jsi to "Death_Angel" zveřejnil! ;)

4 Death_Angel Death_Angel | 14. ledna 2007 v 12:43 | Reagovat

Niqisek: protože mě už sere to, ja ksi každej hraje na EMO, že když de čověk po ulici a kolem něho projde několik "EMO" lidí, kteří vypadají jako by právě vyjeli z výrobní linky jedný továrny... EMO není špatnej styl.. ale to co z EMA udělalala komerce je SHIT aby se vydělalo víc peněz!

5 Death_Angel Death_Angel | 14. ledna 2007 v 12:46 | Reagovat

Matýsek: jak říkám, EMO má dobrou music, a EMO je halvně o music.. a rozhodně ne o tý co je na MTV! Mě třeba se líbí Fall Out Boy nebo Finch, o kterých sem teda ještě nikde (kromě tohodle článku) neslyšel.. a ani sem je nikde neviděl.. doporučuju si to poslechnout ;)

6 ©matýsek© ©matýsek© | E-mail | Web | 14. ledna 2007 v 14:12 | Reagovat

mohl bys mi prosím hodit na mail aspoň ukázku jedný skladby..?! abych si o tom udělal obrázek..?! sem o nich ještě neslyšel zabejvám se trochu jenejma stylama..;)

7 Niqisek Niqisek | Web | 14. ledna 2007 v 15:04 | Reagovat

Me se libi tohle "hnusny komercni EMO" libi se mi styl tech lidi libi se mi ti kluci a libi se mi my chemical romance a vubec me to nestve..je mi jasny a vim to,ze prada podstata emo stylu je nekde jinde..prece se to najednou objevilo a vsichni tak chteji vypadat..nechci se podobat tem ostatnim lidem..mam svuj nazor a emo nikdy nebudu..prece vzdycky je nejakej styl..daavno zapomenutej nebo ne moc slavnej a najednou se podle neho ridi vsichni..vzdycky to tak bylo..a ted vyslo na povrch emo...jak rekla charla je to poza,ale krasna je to proste ted moderni s tim nic nezmuzeme...me se ten styl libi a navic nuti vas nekdo do emo?

8 Death_Angel Death_Angel | 14. ledna 2007 v 15:40 | Reagovat

niki: nikdo mě do EMO nenutí..

btw nehledej souvisloti tam kde nejsou ;) to jenom tak když sem koukl teďna tvůj status na ICQ :)

9 Death_Angel Death_Angel | 14. ledna 2007 v 18:54 | Reagovat

Mates: přihoď si mě na ICQ :-)  264-433-768 .. mě jaksi nejde odeslat ten mail :)

10 Niqisek Niqisek | Web | 14. ledna 2007 v 20:09 | Reagovat

Ja souvistlosti nehledam..ja rikam svuj nazor

11 Death_Angel Death_Angel | 14. ledna 2007 v 22:44 | Reagovat

Niki: ten ti samozřejmě neberu :)

12 Willow.3 Willow.3 | Web | 17. ledna 2007 v 19:16 | Reagovat

heh... o EMO nic nevim... tak teď sem se poučila a sem chytřejší.. diky;).... btw. se upe divim, že sem to dočetla do konce..:D...

13 ChiQuitKa ChiQuitKa | Web | 18. ledna 2007 v 19:21 | Reagovat

2 Death_Angel:

Pěknej článek, už kdysi jsem ho četla:)

Jen bych tě rádá poopravila -  Fall Out Boy se objevují na MTV přibližně každou hodinu a  jejich klip This Ain't a Scene je momentálně jedním z nejoblíběněším a nevysílanějším:) Na Video Music Awards byli v kategorii Skupinový videoklip roku nominováni  s klipem Dance, Dance  a dokonce i vyhráli speciální cenu diváků :)

To jen tak mimochodem:)

Jinak... to, co z původního EMA udělala komerce, to je přirozený vývoj....

Jak se dá říct, že k emu  "údajně" patří černé patky, linky a barevný hadry, tak se dá říct, že např. k hiphopu patří volný kalhoty a velký mikiny...vždycky se najdou lidi, kteří je nosit nebudou a takhle vypadat nebudou a přesto budou tuto hudbu poslouchat...

Na emu se mi nejvíc líbí, že respektuje všechny hudební styly, nechavá každému volnost v tom, co má na sobě a nerejpá do ostatních stylů. Proto by bylo fajn, kdyby ostatní hud.styly nerejpaly do ema. :))

14 Willow.3 Willow.3 | Web | 25. ledna 2007 v 16:13 | Reagovat

takže se dá říct, že je to takovej mírumilovnej styl, co prostě neprovokuje... hm.. dobrý...

15 Willow.3 Willow.3 | Web | 25. ledna 2007 v 16:14 | Reagovat

takže se dá říct, že je to takovej mírumilovnej styl, co prostě neprovokuje... hm.. dobrý....

16 Death_Angel Death_Angel | 26. ledna 2007 v 16:13 | Reagovat

No... co se týče Fall Out Boy... a toho že sou na MTV, sem si ani nějak nevišim.. na MTV nekoukám, a ani tu TV nějak nemusim :-) poslouchám ty Fall Outy protože se mi líbí :-)

17 Ewishka Ewishka | 6. února 2007 v 13:48 | Reagovat

Tak jako já jsem tento článek hledala sice úmyslně, ale moc jsem to nepochopila:D nějaksi to nemůžu dát dohromady.....ale je to zajímavé ;)

18 death death | 8. února 2007 v 19:41 | Reagovat

Mno naprosto s tímto článkem souhlasím, jen jedna věc mi pořád není jasná...... je sice fakt ,že deprese, patky ,proužky a podobný kraviny k emu nepatří ,ale emo je také styl a jako styl se musí nějak lišit od ostatních.....nebudu přece poslouchat emo a oblíkat se jako barbie myslím ,že by mi to  nikdo nesežral  ,ale to je věc názorů....!jinak o tom co z ema udělala komerce tak to radši pomlčím...!je mi jasný že se toho ted chyhtne plno lidí i když nemaj ponětí vo co go, ale je to "novinka"  na trhu a tak po tom půjdou jak média tak malý dětičky..!!Myslím že je to tím, že emo je v počátcích ,ale za pár roků už to to ty děti přestane bavit a půjdou po něčem jiném..!Toď vše..přeji krásný den

19 Death_Angel Death_Angel | 17. února 2007 v 18:19 | Reagovat

death... souhlasím... doufám že to naše malý děti přejde a budou na něčem jiným... mě se hlavně nelíbí to co z toho všeci dělají že se emo lidi řežou do ruk a že musí být jenom smutní a koukat do země... to fakt nevim kde na tohle kdo došel...

20 123 123 | E-mail | 23. února 2007 v 17:30 | Reagovat

Ahoj.Naprosto s tebou souhlasím.Spřátelíš???Adresu webů ti pošlu mailem,jestli budeš chtít.

21 hmmm hmmm | 21. března 2007 v 22:54 | Reagovat

tohle musím dát přečíst kámošce bo ona tomuhle úplně propadla -řeže se do ruky........ mno já neříkám že tenhle styl je špatný ale čeho je moc toho je moc a ubližovat si to není moc dobrý

22 Death_Angel Death_Angel | E-mail | 23. března 2007 v 21:24 | Reagovat

hmmm: mno.. jako souhlasim že co je moc to je moc.. muzika dobrá..ale ta komerce a to co z toho udělali ti "EMO" lidi.. kteří tomu vůbec nerozumí... to je moc...

23 Terka Terka | 11. dubna 2007 v 12:09 | Reagovat

No to ted strašně letí tak sou včichni emo :-(  nehcápu !!! a ani nechcu! stejně je to blbost! máš být tím co jsi!

24 <3 Wexky<3 <3 Wexky<3 | 13. května 2007 v 14:03 | Reagovat

ahojky...jen chcu říct članek jsem si nečetla:D(je moc dlouhý),ale komentaře sem si četla...mno jako ja poslouchám emo...ale zatím se tak neoblíkám ikdyž mám pár takoviích veciček tak je z nečím  zkombinuju...jinak možna jsem trošku narušený člově řežu se ,ale řeknu vám to tak rpostě asi před čtvrt rokem jsem něvěděla co to "emo" je ale přesto jsem se už davno řezala mela jsem depky,proste vidim svet cerně...ale jeste predtim jsem neposlouchala emo skupiny poslouchala jsem hipec.-..docela dost dlouho ale myslím si když je nekdo emo tak vetsina si jen hraje ale každy musi vedet co je...proste ja vnitzrne se pocituju za emo...když to nekumu reknu ze poslouchám emo tak vsichni mi rikaji jo? takova brsnacka sem na to moc drsna...mno nevim ale docela je nekdy chcu za to zabít když me presvedsuju ze jsi hoperka atd atd.,..ale ja se na to necitím jinak se strašně omlouvám za chyby:D snad to pochopíte...:D:D:D

25 Saasi Saasi | 2. srpna 2007 v 9:27 | Reagovat

No ja emo poslouchám, ale oblékání podle tohoto stylu hudby a chování se tak, jak by někteří ošekávali, jsem nikdy neměla v úmyslu. Porstě si emoce vyřvu v srdíčku a nemusím s nimi na veřejnost:-) jinak ten článek je myslím suprový...jen bych podotkla, že lidi, kteří jiné odsuzujou podle toho, co poslouchají (znám takové magory:D:D) nepřesvědčí nic, aby emu přestali nadávat....Ale tak, tak to bylo vždyky a vždycky bude:-)

26 Death_Angel Death_Angel | 3. srpna 2007 v 16:32 | Reagovat

já akorát dodávám že Emo punk je celkem v pohodě a Emo core se dá taky poslouchat :) ale chování těch co si hrajou na emo s tím že brečí kvůli každé blbosti, řežou se atd. prostě jak nám to servíruje komerce.. mě osobně příde divný... ne li trochu na léčení.. :)

27 TOm TOm | 3. srpna 2007 v 19:31 | Reagovat

sem pozer a komu to vadí???nedělám si hlavu z ničeho dokonce aj hulim trávu a chlastám a to spadám do bandy emokids ae neřešim to jak se chovaj ostatní prostě se jenom chovám tak jakej sem a sem pozeer...a nechovám se tak že bych se řezal žiletkou brežek kuli všemu.....i takle se dá žít

28 Evinec Evinec | E-mail | 3. srpna 2007 v 19:31 | Reagovat

PRO VŠECHNY EMOKIDS MAGORY:dobrej článek....a musím s ním souhlasit...celý trapní ,,emokids˝ by se nad sebou mněli zamyslet..nemám nic proti hudbě EMO ale vážně mi vadí lidi kteří tvrdí že pokuď nemám černé ,,emo˝ nehty a pruhovaný tričko tak emu nejsem ,,věrná˝ a nikdy nebudu pořádnej fanda ema.....a vy,kteří si říkáte ,,emokids˝ vůbec EMO nejste,protože Emo je vážně především o hudbě,a né vo tom jestli máte černý vlasy nebo co si myslíte...,,Emaři˝ udělali ze stylu hudby styl oblékání a styl ,,života˝ což je kravina.....a originalita??v dnešní době originalita NEEXISTUJE!!na světě je 6 miliard lidí a rozhodně si nemyslím že by ,,emo˝ bylo nějak originální!originální budete vy ,,Emokids˝ tehdy,když si najdete vlastní styl života,který se vám líbí a né styl který je právě teď ,,In˝  a věřte,že téměř každý ,,NeEmokids˝ se vám bude smát!!!například Punkáči trapní nejsou,jelikož se nestraní tomuto vašemu ,,zlému světu˝ a když už se jim svět nelíbí,alespoň se ho snaží změnit a né že budou brečet někde v rohu s žiletkou v ruce nebo jak si to představujete.....jednou větou VY STRUČNĚ ŘEČENO ,,EMAŘI˝ ZAMYSLETE SE NAD SEBOU!!! to být vše!!

29 broken broken | 4. srpna 2007 v 10:59 | Reagovat

Evinec: no svým způsobem máš pravdu,ale chci říct,že punkáči se svět snaží změnit,ale taky je vystihuje" sex,alkohol,rock&roll"a to je právě ta kravina,možná mají v duši i v těle anarchii,jenže někteří jí využívají až tehdy když sou na mol a nevědi co se s nima děje a právě tímhle ze sebe dělaj dementy,který ostatní nebudou poslouchat,protože si myslí že jsou to nějaký vožralové a vandalové..Chtělo by to anarchii s čistým rozumem,postavit se proti politice,já nevim jestli jsou demonstrace účinný,ale dát jim nějakým způsobem najevo,že s tímhle světem nesouhlasíme,ale zároveň se z něho nechceme zprovoznit!Každej člověk má práva stejný,takže i punkáči,emaři

ale já fandím především sXe

30 Death_Angel Death_Angel | E-mail | Web | 4. srpna 2007 v 11:59 | Reagovat

no... řekl bych to asi takhle... z každýho stylu si vemu to nejlepší co uznám za vhodným.. nehrotím to moc.. něco si vemu z metalu, něco z punku, něco z rocku,... a teď nemluvim jenom o hudbě ale o všem.. mám hlavu..tak umím přemejšlet.. a nehrotím nic do extrému ale vemu si to podle mě pro mě nejlepší :)

31 Evinec Evinec | E-mail | 4. srpna 2007 v 12:28 | Reagovat

Broken:

jo,pravda.....já fandím jakž takž anarchii,ale ne zas tak uplně,sou taky věci,který mi na anarchii vadí....být tu místo křesťanství anarchie,tak se všude chlastá,droguje a mrdá po ulicích(promiňte za ten výraz) :D:D:D

32 my_hope_die my_hope_die | E-mail | 4. srpna 2007 v 16:39 | Reagovat

škoda že tenhle článek púolovina malejch dětiček s těží přečte a pak si stejně žádný ponaučení nevezme

33 nico nico | E-mail | 5. srpna 2007 v 8:29 | Reagovat

dekuji ti za to ze si to tu konecne vysvetlil/a ...Miluju takovy ty deticky..co chodej do mcdonalda a kourej a sou nejvic emo...ehm opravdu dekuju za to ze si to sem napsal/a a doufam,ze si komerce co nejrychleji vymysli neco jineho..a my budeme moc byt my! DIK

34 nico nico | E-mail | 5. srpna 2007 v 8:38 | Reagovat

Proste dik za to ze si to sem napsala!

35 B@ra B@ra | E-mail | 7. srpna 2007 v 20:11 | Reagovat

na tomhle článku neni co řešit.... mě to zas tak nevadí, protože já emo nejsem a ani nebyla. ale těm lidem, co se k tomuto stylu dali v jeho úplných začátcích, co vznikl, nebo i později, ale pořád před touhle novodobou patkovitou a lebčičkovou vlnou, to muselo úplně zkazit pohled. Myslim, že je to musí dost zraňovat, nebo munimálně dost vytáčet. Musí to bejt pro ně hnusnej pocit...

36 kralicek zaza kralicek zaza | 16. srpna 2007 v 8:54 | Reagovat

co se tyce hudby tak taky posloucham naky to emo i kdyz sem neslysel zadny ty kapely z dob 90 let atd.. ale jinak posloucham  senses fail .... sreamo burden of a day aiden pak alexisonfire atd ... a uprime fall out boy a podobny pop vecicky me neberou x)

37 Death_Angel Death_Angel | 19. srpna 2007 v 22:47 | Reagovat

abych pravdu řekl tak já si sem tam poslechnu Finch, Fall Out Boy, atd. poslouchám to podle nálady :) co se muziky týče tak se mi EMO (ať už starší nebo novější) celkem líbí, ale střídám to s klasickým punkem, oil punkem, hardcorem, metalem..tak nějak to mixuju.. :)

38 apir apir | 10. prosince 2007 v 23:39 | Reagovat

Emoce přece neznamenají jenom to, že se člověk utápí v depkách a je pořád nazhroucení.Emoce sou všechny pocity člověka, když se člověk raduje, směje se, nebo se zlobí, je agresivní..ale přece pořád nebrečí..kdo kde na tom byl???

Jinak parádní článek, líp bych to vyjádřit neuměla, ale je to fakt, a plně souhlasim. Ta holka ví, o čem mluví, a doufám, že to aspoň někomu otevře oči.

39 SLoW SLoW | Web | 26. dubna 2008 v 22:01 | Reagovat

jo no ... clanek je to dobrej.... myslim ze temer nikdo nevi, co vlastne bylo prvotnim ucelem... koneckoncu aji ja  sem se to dozvedela az tady... jako mozna ze to, cmu se rika"emo oleceni" a podobne nevypada spatne, jenomze tohl novy emo nema zadnou podstatu.... a vzorec chování je u kazdyho stejnej, jak napsala apir, emoce jsou aji radost a stesti, tak proc si je asilim odepiraji, jako anorektičky jídlo? Zkratka muzeme jenom doufat, ze bud se vynori tradice Ema odnekud z pout vesmiru, nebo ze prijde novej styl, kterej stavajici emodeticky zlepsi a ne pokazi.....

40 sjúz sjúz | Web | 4. srpna 2008 v 17:37 | Reagovat

aj mast býý ímou :D žééé.. smažky smažka smažku:d ať žijem :D

41 anonymous anonymous | 14. září 2008 v 20:49 | Reagovat

Emo je ta největší kravina na světě! Nic proti hudbě, ale ty děcka "emokids" jsou trapný! Tím spíš když se pořád řežou.... Nebo že se zamilujou do Ronalda Joseph Radkeho (byvaly Escape The Fate) a milujou ho jak moc a to ho nikdy neviděly!!! Chlastá, hulí, je to spoluviník u vraždy a teď je zavřenej! ALE JE TO EMAŘ TAK HO VŠICHNI MILUJEM :D:-! fuj ..... z takovejch děcek je mi na blití ...

42 Krasivija Krasivija | Web | 26. června 2010 v 15:29 | Reagovat

Vlastním pruhovanou mikinu, ale Emo jsem nikdy nebyla a ani jsem si to nikdy nemyslela.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama