"Vše, po čem toužíme, je na druhé straně strachu"

Tipy na zhodnocení penízků...

5. července 2007 v 19:12 | Death_Angel |  Investování
Lidi opět jsem se rozhodl sem dát svůj vlastní názor na jednotlivé akcie z naší pražské burzy a jak by se na nich dalo vydělat.. pokud máte zájem tek čtěte...doporučení jsou v horizontu cca 1 měsíce

CETV - akcie vlastníka TV nova bych doporučil k prodeji (z technického hlediska) jelikož můj obchodní systém ukazuje signál k prodeji (pokud RSI prorazí 60 linku) a cíl korekce bych viděl někde kolem hranice 2000Kč
ČEZ - akcie našeho výrobce elektřiny byly (a možná ještě jsou - nesleduji) vykupovány samotnou firmou, takže šli více méně do strany ovšem i tak se teď pohnuly celkem nahoru. čekal bych mírnou korekci cca k 1100Kč, kde bych tento titul doporučil k nákupu, ovšem příde mi to jako celkem riziový obchod
ECM - akcie této developerské společnosti jdou už hodně dlouho do strany a více méně pomalu klesají, ovšem zde bych viděl příležitost k nákupu kolem hranice 1770Kč za akcii, kde to vypadá na pevnější support a cena by se mohla odrazit nahoru, RSI je také u hranice 40 a předpokládám že pod ni nepude.
ERSTE BANK - majitel české spořitelny, akcie této společnosti se zatím celý rok pohybují v rozmezí od 1580Kč do 1740Kč momentálně se nacházíme někde zhruba v půlce tohoto rozmezí, proto bych nedoporučoval asi žádnou akci, sice se blíží signál na MACD který primárně používám pro vstupy, ale ještě si počkáme jak to bude vypadat.
KOMERČNÍ BANKA - komerční banka v současnosti testuje oblasti nad 4000Kč a své zatím maximální hodnoty, z toho důvodu bych byl velice opatrný v jakýchkoli investičních rozhodnutích MACD sice ukazuje nákupní signál, a RSI ho potvrdilo (není v poli ve kterém považuju signál za neplatný), ale byl bych velice obezřetný... do KB bych osobně teď neivestoval.
ORCO - když se podívám na graf této developerské společnosti tak to vypadá, že Orcu došla někdy začátkem roku síle a de vesměs do strany, a příde mi že z dlouhodobého hlediska půjdou jeho akcie o hodně dolů, ovšem co se týče horizonti 1 měsíce, spekulantům bych asi doporučil u úrovně 3350Kč akcie nakoupit a cca 3500 je prodávat, pokud ovšem nemáte moc rádi riziko od Orca ruce pryč.
PEGAS - tento výrobce textílií před časem oznámil že bude vyplácet dividendu cca 20Kč na akcii, ovšem nedávno také jeho majoritní vlastník oznámil že uvažuje o jeho prodeji, čímž cena opět vyklesala dolů, dle mého (po dnešku malinko změměného) názoru, bych Pegas nechal na pokoji než se situace uklidní. Jelikož pokud vlastník svůj podíl prodá tak asi pude cena dolů (záleží za kolik atd.)
PHILLIP MORRIS - výrobce tabákových výrobků, kterého věčně postihuje stát a jeho zákony proti kuřákům, ovšem jeho akcie jsou už nějaký čas v pěkném uptrendu, ale osobně bych u PM neviděl žádnou akci, ani prodej ani nákup.. není nikde důvod :)
TELEFONICA O2 - v poslední době se pohybuje v rozmezí 585 - 615Kč, ovšem věřím, že zde potáhnou nahoru hlavně dividendy, které se vyplácejí koncem září a jsou 50Kč na akcii (42,5Kč po zdanění), technicky vzato je na MACD signál k nákupu.
UNIPETROL - je jeden z mých oblíbených titulů, za tento rok ukázal už celkem pěkný pohyb nahoru, kterého jsem se taky zůčastnil :) co se týče momentální situace tak pokud nějaké akcie UNI držíte tak si je nechte, ale osobně bych neviděl příležitost k nákupu, ale ani k prodeji.
ZENTIVA - v úvodu roku nám tato firma předvedla pěkný uptrend, který potom také zkorigoval, ovšem teď už delší dobu jde v opravdu v malém rozpětí do strany, pokud se rozhodne jít dolů nebo nahoru bude to určitě silnější pohyb, teď bych ale nedoporučoval sázet ani na jedno.
to by bylo asi tak všechno :) zase někdy ahoj :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peníze téměř zdarma! Peníze téměř zdarma! | 2. února 2008 v 10:24 | Reagovat

Chcete si vydělat minimálně 6$ jen za svůj názor na stránky a pak dále od 1$ do 25$ za každý další názor? Tak se zaregistrujte na http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=xawexi a získejte desítky dolarů! Myslim, že je to skvělý způsob jak si vydělat trochu penez a doopravdy to funguje! Já zatím operuji s 30$ a snažím se dál. Nebo i přes http://bux.to/?r=xawexi, kde získáváte peníze za pouhé klikání na reklamy!

Po registraci (zdarma) bych byl moc vděčný, kdyby jste mě refferovali.

2 Michal Michal | Web | 18. září 2012 v 20:55 | Reagovat

Doporučuji mrknout na tenhle finanční magazín http://www.easyinvest.cz docela zajímavé články a rozhovory.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama